Mec. Anna Grudzień – Kurpiewska o restrukturyzacjach w Money.pl

(…) Ekspertka nie ma wątpliwości, że zwiększona liczba postępowań restrukturyzacyjnych w ubiegłym roku jest związana z COVID-19. – Środki pomocowe uzyskane w wyniku kolejnych programów pomocowych są istotnym (…)

(…) Ekspertka nie ma wątpliwości, że zwiększona liczba postępowań restrukturyzacyjnych w ubiegłym roku jest związana z COVID-19. – Środki pomocowe uzyskane w wyniku kolejnych programów pomocowych są istotnym wsparciem w czasie pandemii, ale niestety nie wyrównują strat w przychodach wielu branż. Firmy próbują wyjść na prostą, stąd wzrost postępowań restrukturyzacyjnych – podkreśla Anna Grudzień-Kurpiewska.
 
Lawinowo wzrosła liczba postępowań restrukturyzacyjnych w 2020 roku – aż 70 procent więcej niż rok wcześniej, podaje COIG. W zdecydowanej większości korzystano z uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych, dających możliwość szybkiego i sprawnego działania nad poprawą finansów firmy. Branże dotknięte największymi trudnościami to handel, rolnictwo i przetwórstwo przemysłowe, a także sektor budowlany oraz transport.