Posiadanie własnej firmy wiążę się nie tylko z dużą odpowiedzialnością, ale również z umiejętnością podejmowania odpowiednich decyzji. Restrukturyzacja jednoosobowej działalności gospodarczej to proces, który może stanowić korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Jednak nie zawsze jest możliwość przeprowadzenia restrukturyzacji, a w niektórych przypadkach koniecznym rozwiązaniem może być ogłoszenie upadłości.

Restrukturyzacja jednoosobowej działalności gospodarczej

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają możliwość złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości jako konsument, jeśli spełniają określone warunki przewidziane przepisami Prawa Upadłościowego. Istotnym warunkiem jest zamknięcie działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może złożyć wniosek do sądu nawet kolejnego dnia po zamknięciu firmy.

Decyzja o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości jako konsument jest ważnym krokiem, który wymaga starannego rozważenia i zrozumienia konsekwencji. Dlatego warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w prawie upadłościowym. Anna Grudzień-Kurpiewska oferuje indywidualne porady prawne dla osób fizycznych i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jako konsument. Jej wiedza i doświadczenie pozwolą przedsiębiorcom uzyskać kompleksową pomoc i wsparcie w podejmowaniu właściwych decyzji.

Pomoc kancelarii

Dodatkowe informacje na temat restrukturyzacji i ogłoszenia upadłości jako konsument można znaleźć na stronie internetowej naszej Kancelarii. Znajdą się tam przydatne materiały informacyjne, poradniki i wskazówki, które pomogą lepiej zrozumieć procesy związane z restrukturyzacją jednoosobowej działalności gospodarczej. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej indywidualnej porady prawnej Anny Grudzień-Kurpiewskiej oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo przydatne informacje dotyczące restrukturyzacji i ogłoszenia upadłości jako konsument dla osób, które wcześniej prowadziły jednoosobową działalność gospodarczą.