Początek roku zawsze wiąże się z raportami i podsumowaniami. W ostatnich miesiącach znaczna większość statystyk wskazywała na problemy finansowe kolejnych sektorów gospodarki. O przyczynach kryzysu finansowego przedsiębiorstw oraz prawnych narzędziach pozwalających na postawienie firmy na nogi mec. Anna Grudzień-Kurpiewska mówiła w wywiadzie udzielonym serwisowi retailnet.pl.

Ekspertka naszej Kancelarii wyjaśniła, dlaczego restrukturyzacja, to często ostatnia deska ratunku przed upadłością, omówiła typy oraz etapy postępowań restrukturyzacyjnych, a także wskazała na najczęstsze błędy przedsiębiorców, które prowadzą do niewypłacalności.

W Polsce brak jest ogólnodostępnych systemów wczesnego ostrzegania przed niewypłacalnością. Dlatego każdy przedsiębiorca musi sam trzymać rękę na pulsie. Najczęściej lekceważą sytuację, gdy dochodzi do zachwiania płynności finansowej. Nie badają rentowności swojej działalności, by ewentualnie korygować koszty, bo jak mówią często, jakoś to się zawsze spinało.

Zapraszamy do lektury pełnego wywiadu, który znajdą Państwo TUTAJ.